KURUMSAL

Değerli Velilerimiz,

1989 yılında Bursa’da doğdum. 2007 yılında Türkiye genelinde dereceye girerek TÜBİTAK başarı bursu ile ODTÜ Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimime başladım. Staj programımı Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yürüttüm. Özel eğitim kurumunda psikolog olarak çalışmaya başladım ve otizm, mental retardasyon, cerebral parsi ve özel öğrenme güçlüğü olan çocuklar ile çalışma fırsatı buldum. Bir yandan yüksek lisansımı sürdürdüğüm bu süreçte ODTÜ Aile Psikolojisi yüksek lisans programını “Bağlanma ve Anne Duyarlılığı” konulu bitirme projesiyle tamamladım. Onur derecesi ile mezun olarak Uzman Psikolog ve Çift Terapisti ünvanını kazandım.

Akapedya Anaokulu Öveçler Şubesi’nde psikolog olarak başladığım görevime zaman içinde, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak devam ettim. Akapedya Okulları eğitim koordinatörlüğü ve Tema Koleji Anaokulu eğitim danışmanlığını yürüttüm. Deneyimsel oyun terapisi (DOT) ve yapılandırılmış oyun terapisi eğitimlerimi tamamladım. Özel seanslarımda çift terapisti, deneyimsel oyun terapisti, çocuk odaklı ebeveyn danışmanı görevlerimi halen sürdürmekteyim.

ODTÜ Oyuncuları Tiyatro Topluluğu’nun bir üyesi olarak başladığım tiyatro ilgime, oyunculuk eğitimi vererek devam ettim. Sonrasında Boş Sahne isimli özel tiyatro topluluğunun kurucu üyelerinden oldum. Şu anda 5 yaş ve üzeri çocuklar ve yetişkinler için sergilenmekte olan bir oyunun reji asistanı ve oyuncusuyum. Ekibin diğer çocuk oyunlarının danışman psikoloğu olarak görev almaktayım. Çocuklar için yazılmış hikaye kitaplarına, çocuk oyunlarına psikolojik danışmanlık veriyorum.

Çocuklar için etkileşimli deneyimler tasarlayan bir teknoloji firmasının kurgu ekibinde görev aldım. Bu süreçte mühendis, mimar ve beşeri bilim uzmanlarından oluşan özel bir ekip ile tasarladığımız gezici bilim tırlarını deprem bölgesindeki çocuklar ile buluşturma fırsatı buldum. Çocuklar için tasarlanmakta olan dijital ve etkileşimli sanat ve bilim müzesi projesinde danışman uzman psikolog olarak görevimi sürdürüyorum.

Masal anlatıcılığı eğitimi, okul öncesi müzik- orff eğitimi, temel oyunculuk eğitimi, bilişsel davranışı terapi eğitimi, mindfullness temelli stres azaltma eğitimi gibi ek donanımlarım ile kendime, birlikte çalıştığım ekip arkadaşlarıma ve temas ettiğimiz her çocuğa bütüncül bir fayda sağlamaya gayret ediyorum.

Akapedya Ailesi olarak, 0- 6 yaş döneminin hayatımızdaki temel şemaları oluşturduğunun farkında ve bilincindeyiz. Bu sebeple, önce fiziksel sağlık ve güvenlik sonra temel duygusal ihtiyaçlara yönelik azami dikkat ve özeni gösteriyoruz. Bu vizyonu tüm ekibimiz olarak benimsediğimizi bilerek her gün birbirimize günaydın diyoruz. Birlikte eğleniyor, birlikte keşfediyor, birlikte büyüyoruz.

Okul öncesi eğitiminde hassas, donanımlı, bilimsel araştırma ve yaklaşımlar ile kendini güncelleyen, kapsayıcı ve şefkatli bir yaklaşımı benimsiyorum. Çocuklar adına ve çocuklarla birlikte çalışmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum.

Saygılarımla,

Uzm. Psk. Sibel USTA
Öveçler Kampüs Müdürü

Değerli Velilerimiz,

1977 yılında Ankara’da doğdum. Evliyim ve iki çocuk annesiyim. 25 yıllı aşkın çalışma hayatım içerisinde Akapedya Okulu’nda, 2013 yılında çalışmaya başladım. İdari Koordinatörlüğünü yapmakta olduğum Öveçler şubesinin tüm personelleri ve öğrencilerinin sağlıklı, kaliteli, düzenli ve güvenilir bir ortamda olabilmelerine önem veriyorum.

Bütün samimiyetim ve şeffaflığımla, daha ilk yıllarda velisi de olduğum Akapedya ailesinde olmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyorum.

Bu anlamda birlikte başarıya ulaştığımız alanında uzman Akapedya kadrosuna canı gönülden teşekkür ediyorum.

Akapedya Okullarını tercih eden tüm velilerimize ve veli adaylarımıza bize olan güvenleri ve sevgileri için teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,

Aylin KILIÇ
İdari Koordinatör

Değerli Velilerimiz,

23 Ağustos 1984 yılında Ankara'da doğdum. 2000-2004 yıllarında Gazi üniversitesi İstatistik bölümü ile birinci lisans eğitimimi, 2004- 2009 yılları arasında ise Başkent Üniversitesi %100 burslu Okul Öncesi Öğretmenliği ile ikinci lisans eğitimimi, onur derecesi ile tamamladım.

Staj programları ve anaokullarında gönüllü eğitmenlikler yaparak tecrübe kazandığım öğretmenlik kariyerime, 2009 yılı itibari ile grup öğretmeni olarak başladım. 0-2 yaş etkinlikleri, ev dizaynı ve okul öncesi oyuncak seçimleri ile ilgili makalemi dergide yayımlatma fırsatı buldum.

2014 yılında Türkiye çapında şubeleri bulunan bir kolejin okul öncesi öğretmeni ve zümre başkanlığı görevine başladım. Kurumun okul öncesinde uygulanacak eğitim video içeriklerini hazırladım. Çift dilli eğitimin uygulama yöntemleri ile ilgili seminer verdim. “Eğitim Zirvesi” çalışmalarında, öğretmenlere yönelik sınıf içi yapılması gereken etkinlikler ile ilgili atölye düzenledim.

2018 yılı itibari ile Ankara’nın köklü eğitim kurumlarından birinde Anaokulu Müdürlüğü ve Eğitim Koordinatörlüğü görevime başladım. Aynı zamanda Akapedya Anaokulları’nda da takip ettiğimiz yayın evinde araştırma-geliştirme grubunda görev aldım. Eğitim programı yazarlığına başladım. Tasarım programları ile oluşturduğum bültenler ile her setin içeriğinin veliye ulaştırılmasını sağladım. Yazarlık serüvenimi, 10 tane dijital hikâye, 1 tane de basılmış hikâye ile sürdürmekteyim. “SEVGİ ÖLÇÜLEBİLİR Mİ?” adlı hikayem ile okullarda yazar etkinlikleri yaptım. Aynı zamanda okullarda “BERABER HİKAYE YAZALIM MI?” konulu eğitim semineri ile öğretmenlere atölyeler düzenledim.

2018 yılında Hacettepe Üniversitesi onaylı “Profesyonel Eğitim Koçluğu” eğitimi ile uygulayıcı sertifikası aldım.

2021 yılında Almanya’da Orman Okullarını kuran ilk kişi olan Petra Jager’den “Nature and Forest Pedagogy Traning” (Doğa ve Orman Pedagojisi Eğitiminin) 4 Modülünü tamamlayarak uygulayıcı sertifkamı aldım. Orman okulu ya da “okul dışarıda” etkinlikleri düzenleyerek okul öncesinde bu konudaki farkındalığa katkı sağlamış oldum.

2022 yılında özel bir kolej için hazırladığım; 48 ay üstü çocuklar için toplamda 17 kitaptan oluşan ek olarak da “Matematik”, “Dikkat ve Çizgiler” ve “Okuma Yazmaya Hazırlık” kitaplarını ve tema konularını içeren setler ülkemiz genelinde kullanılmaktadır.

2023 yılının Eylül ayında Akapedya Takımı ve değerli kurucuları ile tanışma fırsatım oldu. Okul öncesi çocuklarının eğitimini önemseyen, hem öğrencilere hem öğretmenine hem de personeline değer veren, her konu ile hassasiyet ile ilgilenen ve sağlam kadrosu olan bir kurum ile çalışmaktan dolayı çok mutluyum. Çocuklara yapılan duygusal ve eğitim içerikli dokunuşlara Akapedya Okullarında ve güçlü ekibiyle devam edeceğim. Gücümüze güç katarak öğrenmeye, öğrenirken eğlenmeye eğlenirken kazanmaya ve kazandırmaya ben hazırım.

Saygılarımla,

Esra ŞANLI
Çukurambar Kampüs Müdürü

Değerli Velilerimiz,

15 Eylül 1998 yılında Ankara'da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Ankara’da tamamladım. Lisans eğitimimi TED Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümü’nde tamamladım ve onur derecesi ile mezun oldum. Öğrencilik sürecimde, okulumun sağladığı ek dal programını ise Dünya Vatandaşlığı alanında gerçekleştirdim. Lisans süreci boyunca bölümüm ile ilgili birçok seminer, sempozyum ve atölye çalışmalarına katılım sağladım. 2020 senesinde gönüllü stajımı tamamladım. Bu stajım sayesinde de çocuklarla çalışabilme fırsatı yakaladım. Pandemi sürecinde online gönüllülük platformu aracılığıyla çocuklar için gönüllü eğitmenlik faaliyetlerinde bulundum. Ardından Objektif Çocuk Testleri, Çocuk Çizimlerini Yorumlama ve Çizim Testleri, Psikolojik İlk Yardım ve Travma Psikolojisi eğitimlerini aldım.

2023 Temmuz itibariyle, Akapedya Okulları Öveçler Şubesinde okul psikoloğu olarak görev yapmaktayım. Çocuklarımız için çok önemli olan bu gelişim sürecinde onları gözlemlemeyi ve gerekli desteği sağlamayı önemsiyorum. Bu gözlemlere ek olarak gelişimlerine katkı sağlayacak eğitim programlarını hazırlarken onlara en faydalı olacak şekilde planlama yapmayı hedefliyoruz. Çocuklarımızın kendini keşfetme, öğrenme, gelişme ve büyüme aşamalarına şahitlik ediyor olmak ve bu sürecin bir parçası olmak mutluluk verici.

Saygılarımla,

Psk. Aysel Sude Bolat
Okul Psikoloğu
Öveçler Kampüsü

Değerli Velilerimiz,

1998 yılında Ankara’da doğdum. 2017 yılında lisans eğitimime Başkent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Psikoloji bölümünde başladım. 2018 yılında yurtdışında İngilizce eğitimi aldım. 2019 yılında İltica ve Göç Araştırmaları Merkezi Derneği’nde (İGAM) gönüllü stajyer olarak çalıştım. Mülteci çocuklar ile öz-şefkat farkındalığı, zorbalık, değerler eğitimi, adaptasyon gibi konularını Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi başlıkları altında ele aldık. Lisans dönemim ve sonrasında Oyun Terapisi, Aile/Sistem panosu, Kaygı ile Baş Etme, Bilişsel Davranışçı Uygulayıcı Eğitimi, Mindfullnes Temelli Terapi, Temel Spor Psikolojisi eğitimleri aldım ve süpervizyon süreci sonrasında sertifikalarımı aldım. 2021 yılında özel terapi merkezinde staj yaparak aldığım eğitimleri pekiştirme fırsatı yakaladım.

2023 yılında Akapedya Okulları ile tanışma fırsatı yakaladım ve Çukurambar Şubesinde psikolog olarak görevime başladım. Öğrencilerimizin gelişim aşamalarını gözlemlerken aynı zamanda psikososyal gelişimlerine de önem gösteriyor, hayatlarının her aşamasında sağlıklı ve kendilerinden emin bireyler olmaları için çalışıyoruz. Bu aşamaları sizlerle paylaşmaktan ve deneyimlemekten büyük mutluluk duyuyorum.

Saygılarımla,

Psk. Ece Kayma
Okul Psikoloğu
Çukurambar Kampüsü